את השאלה הזאת שואלים רבים וטובים. גם עסקים שנמצאים שנים בתחומם ועשו חיל התחילו לשאול את השאלה הזאת מכיוון שאי אפשר להתעלם מתפקידו של גוגל בעולם השיווק. כולנו מחפשים עסקים ושירותים בגוגל לפני שאנחנו מזמינים ואם אתם רוצים שהעסק שלכם יופיע בתוצאות החיפוש הראשונות, צריכים להיכנס בעובי הקורה.

התשובה לשאלה איך מפרסמים בגוגל היא פשוטה - באמצעות איש שיווק שמתמחה בשיווק ופרסום בגוגל.

למה צריך את איש השיווק הזה?

אנחנו נסביר: גוגל מספקת עבור עסקים כלי לפרסום שנקרא Google Ads. כלי זה מאפשר לכל אחד להקים קמפיין פרסום בו אתם מקימים מודעות ומכוונים אותם לאתר או דף נחיתה, והעסקים משלמים על כל אדם שהקליק על המודעה כדי לקרוא את התוכן שבה. אותם אנשים שמקלידים על המודעות הופכים מיד ללקוחות פוטנציאלים באתר שלכם והם יכולים לבצע רכישה או ליצור איתכם קשר, בהתאם למטרתכם.

נשמע קל, אז מה הבעיה?

כלי השיווק של גוגל הוא לא פשוט לאדם ללא ניסיון. באותה מידה שאתם לוקחים חשבת שכר או עורך דין שיטפלו בדברים שמצריכים מכם ידע רב, איש השיווק כבר למד את הכלים על בוריים וידע להשיג עבורכם תוצאות טובות. הוא יוכל לדאוג לכך שבמעט כסף תוכלו להרוויח כמות גדולה יותר של לקוחות, מאשר ש'תזרקו' כסף על פרסומים לא יעילים. שימוש לא נכון במערכת עלול לעלות לכם מאות ואף אלפי שקלים. בנוסף, הניסיון הרב של איש השיווק ידע למצוא טריקים ורעיונות חדשים ליישומם לטובת הלקוח. 

כמה עולה התענוג? 

מחיר של פרסום בגוגל משתנה והוא תלוי בעיקר בתקציב שלכם. כל עסק יכול לפרסם בגוגל באיזה תקציב שיחפץ, בין אם זה 500 שקלים ובין אם זה 5000. בעיקרון, לא כל הזמן יהיה צורך בתקציב גבוה בגוגל מכיוון שיש מגבלה של תקציב עקב כמות ההציע / הלקוחות האפשריים. לצורך הדוגמא, אם יש מעט אנשים שמחפשים את המוצר אותו אתם מוכרים והמחיר המוצע לקליק הוא שקלים בודדים, השקעה של אלפי שקלים לא תעזור להביא יותר לקוחות. חישובים כאלו וחישובים נוספים מבוצעים בדרך כלל על ידי איש השיווק בהצעת המחיר והוא יתן לכם המלצה לתקציב.

בנוסף לתקציב, איש השיווק, מי שינהל עבורכם את הקמפין הממומן, גובה עמלה. עמלה זה משתנה בין עסק לעסק ובדרך כלל נעה באזור ה-20% מהתקציב.

אם אני רוצה לנסות לפרסם בגוגל לבד?

ניתן להירשם ולהתחבר לשירות Google Ads וכדאי לקרוא את הדוקומנציה שלהם לפני שאתם מתחילים בקמפיין הפרסום. אם אתם מעוניינים בשירותי קידום, אתם מזומנים ליצור איתנו קשר.