בשנת 2018 גוגל שינו את שם השירות הפופולרי שלהם לפרסום מ-Google Adwords ל-Google Ads. השינויים שבוצעו במערכת של הפרסום לא היו רק בשם, אלא נוספו שינויים נוספים שמאפשרים לנהל קמפיינים חכמים יותר ויעילים יותר. עם זאת, במידה ואתם עסק שרוצה לבצע פרסום בגוגל - זה לא בהכרח אמור לעניין אתכם, מכיוון שיש חברות שמבצעות פרסום בגוגל אדס עבורכם ותפקידם לדעת בדיוק איך לנהל לכם קמפיין נכון.

מי מבצע פרסום בגוגל אדס?

פרסום בגוגל אדס מבצעות חברות שיווק באינטרנט אשר מתמחות בפרסום ממומן בגוגל. לא כל חברה שמבצעת שיווק באינטרנט / שיווק דיגיטלי יודעת להתעסק עם כל השירותים השונים באינטרנט. חלק מהחברות מתעסקות ברשתות החברתיות דווקא, חלק מבצעות קידום אורגני בלבד וחלק מתעסקות בשירותי פרסום של תוכן כגון טאבולה או Outbrain. ישנן גם חברות שמתעסקות בהכל ביחד; לעתים אותם אנשי מקצוע מבצעים את הפרסום במס' כלים ולעתים יש התמקדות אך ורק בגוגל אדס. בדרך כלל כשמישהו מתעסק רק בשיטת פרסום אחת, הוא לומד אותה על בוריה ויודע לבצע את הפרסום בצורה יעילה יותר באותה פלטפורמה.

איך מתבצע הפרסום בגוגל אדס?

תהליך הפרסום בגוגל אדס הוא מאוד פשוט. מבחינת הלקוח, הוא לא צריך לדעת שום דבר טכני אלא לדעת לספק למנהל הקמפיין את כל המידע הנדרש כדי שהפרסום יהיה מדיוק, יעיל ואינפורמטיבי במידת הצורך. הקמת קמפיין פרסום בגוגל אדס כוללת בין היתר את השלבים הבאים

  • הצבת יעדים - מה אתם רוצים להשיג מקמפיין הפרסום
  • בניית דף נחיתה - הקמת דף נחיתה שישרת את היעדים שהצבתם
  • הגדרת תקציב - סכום תקציב יומי / חודשי לפרסום בגוגל. סכומים אלו נעים בדרך כלל בין 1500 שקלים לחודש ויכולים להגיע לעשרות אלפי שקלים בהתאם לסוג העסק, התחרות, הרווחים האפשריים מכל המרה ועוד...
  • הקמת הקמפיין - מנהל הקמפיין יפעיל קמפיינים לקהלים ממוקדים שהוגדרו מראש, ימצא את מילות המפתח המתאימות ביותר לפרסם בהן, יסגנן מודעות אטרקטיביות ועוד...

חשוב לציין שעבודת ניהול הקמפיין אינה רק בהקמת הקמפיין. מנהל הקמפיין יצטרך לעקוב אחר הקמפיין ולמצוא דרכים לייעל אותו. ללמוד ממנו איפה אפשר להוסיף ולהסיר דברים שנדרשים לעשות. בנוסף, מנהל קמפיין בדרך כלל מבצע יותר ממודעה אחת לקמפיין ולכן משווים ביצועים של מודעות שונות ומפיקים מכך לקחים.

כמה עולה פרסום בגוגל אדס?

פרסום בגוגל אדס כורך בתוכו עלויות שונות שעליהן נרחיב כאן.

  • תקציב הפרסום - התקציב שאותו אתם רוצים להשקיע בפרסום. ניתן להשקיע סכומים של 1000, 2000, 3000 שקלים ויותר. חברות רבות שעוסקות בתחומים כמו נדל"ן, עריכת דין, תחומי הרופאה ותחומים נוספים משקיעות סכומים גדולים יותר מאשר חברות אחרות בהן יש פחות תחרות.
  • עמלת ניהול - מלבד הכסף שהולך לגוגל, יש לשלם למנהל הקמפיין שלכם עמלת ניהול. עמלות ניהול משתנות מחברה לחברה. לרוב מדובר בסכומים של אחוזים מהתקציב, למשל 15-25% מהתקציב. חברות יוסיפו לעתים סכום מינימום לעמלת ניהול מכיוון שהעבודה יכולה להיארך זמן, ובתקציבים קטנים עמלת ניהול אינה שווה את הטרחה.
  • הקמת דף נחיתה - במידה ואין לכם כבר דף נחיתה או אתר שעליו אתם רוצים לבצע פרסום, יש להקים דף נחיתה. דף נחיתה הוא דף אחד באינטרנט שמכיל את המידע שאותו אתם רוצים לפרסם ומאפשר לגולשים ליצור איתכם קשר, בין אם באמצעות טלפון ובין אם באמצעות טפסים. עלות דף נחיתה נעה בין 500 לכמה אלפי שקלים. עבור רוב העסקים, דפי נחיתה בסכומים של 500-1000 שקלים זה מספיק.

ייתכן ומלבד עלויות אלו יהיו עלויות נוספות כגון דמי פתיחת חשבון בגוגל אדס, כתיבת תוכן, עיצוב אלמנטים מסוימים לדפי הנחיתה ועוד...